podroznicy

Wpisy

 • sobota, 25 sierpnia 2012
  • Dłużące się odprawy kłopotem dla pasażerów samolotów

   Ci którzy wyruszają w podróż drogą powietrzną spotykają niemało przeszkód na swojej drodze na pokład samolotu. Za duże obłożenia chętnych na bilety. Daleko do portu lotniczego. Bagaże. Jednakże najszczególniej podróżni żalą się na nazbyt długie odprawy przed odlotem. Choćby do kilku godzin siedzenia oraz wyczekiwania w poczekalni. Umie to już zdenerwować już zanim wylecimy. O wiele gorzej mają Ci co latają przez tanie loty. W ich wypadku odprawa trwa jeszcze dłużej. Oczywiście próbuje zrozumieć argumenty od strony lotniska i przewoźników, że to wszystko w trosce o nasze spokój i tym podobne. I domyślam się, że to w części nawet fakt. Lepiej skrupulatnie „przebadać” każdego podróżnika aniżeli jakiś czas potem miałyby być kłopoty. I tak może być gdy kupujemy tanie linie lotnicze, ponieważ tam jest wiele pasażerów. Dużo pasażerów równa się dużo podejrzanych. Ale ten kłopot dotyka nie wyłącznie bilety lotnicze Dortmund. Jedyną grupą, która nie powinna się żalić na długie odprawy są klienci indywidualni z prywatnymi samolotami. Oni przechodzą kontrole błyskawicznie. Pozostaje nam tylko mieć nadzieje, iż odpowiednie osoby usłyszą w końcu te żale pasażerów oraz spróbują coś zmienić w tej sprawie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   wielkiepodroze
   Czas publikacji:
   sobota, 25 sierpnia 2012 14:42
  • W jaki sposób linie lotnicze próbują nam dogadzać w czasie lotu?

   Każda podróż umie się przydłużać. Szczególnie te w dalekie rejony. Siedzimy sobie na fotelu i zanudzamy się na śmierć. Jaka istnieje możliwość? Książki nie zabraliśmy. Gęby nie ma do kogo otworzyć. Najbardziej źle jest w locie. Tutaj nawet za bardzo nie istnieje okazji powstać z miejsca i wyprostować nogi. Świadomość tego posiadają linie lotnicze, które próbują nam zająć w jak najlepszy sposób znoje podróży. Tak samo robią tanie loty tylko w trochę drobniejszym stopniu. Więc jakie formy umilenia czasu mamy w samolocie? Zazwyczaj na pokładzie samolotów da się znaleźć niedawne czasopisma oraz gazety. Pewne linie mają nawet małe zbiory książek. Istnieje także możliwość obejrzenia jakiegoś filmu. Dawniej był to jeden film na cały samolot, ale teraz istnieje możliwość osobistego odbioru filmów małych odtwarzaczach DVD. Można także koić uszy muzyką. A to wszystko doliczone doceny za bilety lotnicze Madryt. Ponadto w trosce o nasz komfort polepszają się miejsca siedzące, które stają się coraz to bardziej komfortowe dla nas i naszego kręgosłupa. Ponadto istnieje jeszcze szansa konsumpcji posiłku w czasie podróży. Kiedy chodzi o tanie loty Sztokholm to oferta jest trochę mniejsza, lecz i tak powinna nam zająć głowę na te parę godzin.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   wielkiepodroze
   Czas publikacji:
   sobota, 25 sierpnia 2012 14:42
  • Walka między przewoźnikami lotniczymi o klienta

   Interesy nie jest zabawą dla miękkich. To właściwie bójka gdzie tchórze przegrywają i są konsumowani na obiad przez duże ryby. Toteż wypada zmagać się. I to często nie czysto. I to się dotyczy wszelakiej gałęzi biznesu. Trzeba walczyć o klienta za każdą cenę. Tak samo ma miejsce w wypadku firm lotniczych. Tam walka jest identycznie duża. Szczególnie od kiedy na rynku pojawiły się tanie loty. Z ich propozycji zaczęło korzystać jeszcze więcej osób zostawiając samych sobie przeszłych hegemonów. Toteż oni musząc starać się o podróżnika także obniżali ceny. Ale ich cena nie mogła podjąć równej walki z tymi za tanie linie lotnicze. Jednakże linie lotnicze walczą też między sobą nie jedynie na fundamencie cen biletów. Przedsiębiorstwa próbują coraz bardziej uatrakcyjniać swoją ofertę. Następne połączanie. Polepszenie komfortu lotu. Przeróżne dodatki. Programy lojalnościowe. Jednak ta konkurencja jest w miarę bezpieczna. Nie dochodzi do żadnych kradzieży ani sabotażu samolotów. Lecz nadal to bilety lotnicze Dortmund mogą się pochwalić popularnością wśród statystycznych ludzi. Te droższe linie lotnicze za to zwyciężają walkę o bogatego klienta nastawionego na wygody oraz chętnego dać więcej za dodatkowe przyjemności w czasie podróży. Zatem jakiś balans jest zachowany w tej batalii.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   wielkiepodroze
   Czas publikacji:
   sobota, 25 sierpnia 2012 14:42
  • Jaka istnieje różnica między klasami biznesową a ekonomiczna?

   W czasie urlopy każdy z nas ma niemało kwestii na które powinni sobie odpowiedzieć? Gdzie wyjechać? Czy w ogóle wyjechać? Co zabrać na wyprawę? Czym przybyć tam? A łącznie z wyborem środka transportu zjawiają się następne problemy. Przykładowo kiedy wybierzemy lot samolotem pojawia się kwestia klasy, w której będziemy przebywać cały czas trwania przelotu. Z wyjątkiem wizyty w kibelku. Można wybrać klasę biznesową czy ekonomiczną. Nazywa się je także pierwszą bądź drugą. Nomenklatura jest tak sama niezależna od tego czy są to tanie loty lub „normalny” przewoźnik. Czym się różnią te obie klasy pomiędzy sobą. Rzeczywiście najważniejsza jest cena. Klasa biznesowa jest wysoce droższa, ale za tą wyższą cenę jaką wyłożymy za bilety lotnicze Madryt otrzymujemy wiele dodatkowych udogodnień. Przykładowo lepszy obiad. Większy komfort lotu. Więcej przestrzeni. I rzeczywiście brak towarzystwa podróżnych z klasy ekonomicznej. Bowiem stwierdzamy szczerze – w klasie ekonomicznej jest okazja napotkać czasami prawdziwych wieśniaków. Szczególnie kiedy są to bilety lotnicze Mediolan. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że niektórzy tani przewoźnicy całkowicie zrezygnowali z biznes-klasy w swoich samolotach, dlatego tam nie ma liczyć na klasę biznes.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   wielkiepodroze
   Czas publikacji:
   sobota, 25 sierpnia 2012 14:42
  • Jeszcze więcej linii lotniczych zwija interes

   Coraz częściej dochodzą do nas newsy o kolejnych bankructwach firm oferujących podróże lotnicze. Szczególnie tych tanich przewoźników. Posiada na to oddziaływanie kryzys w gospodarce i coraz wyższe wyceny benzyny. Te oba elementy wyjątkowo ranią właśnie te działalności gospodarcze, które oferują przeloty lotnicze, które są bardzo paliwożerne. Wszystko to spowodowało podwyżkę cen biletów przy jednoczesnym obniżeniu liczby potencjalnych nabywców. A okazji na poprawę stanu rzeczy dziś nie widać podobnie jak na zakończenie kryzysu gospodarczego, który zranił wszystkie gałęzi przemysłu. Nie tylko lotnictwo. W ten sposób bilety lotnicze Dortmund spotykają trudny czas swojej egzystencji. Jeszcze więcej przedsiębiorstw ma kłopoty ze stabilnością finansową. Kończy się to pechowo ogłoszeniem bankructwa jak w aktualnym przypadku, gdy ten los spotkał szwedzkie tanie bilety lotnicze. Te, które się jeszcze trzymają na rynku obcinają koszty. Zwolnienia i cięcia wszędzie gdzie się da to norma. No i podwyżki. I tak tanie bilety lotnicze okazały się historią. Ceny idą w górę. A to nie ułatwia liniom w utrzymaniu się wyłącznie odstrasza im potencjalnych podróżnych. Czy znajduje się gdzieś jakaś szansa? Na pewno gdzieś jest. Jedynie będzie należeć sporo na to poczekać.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   wielkiepodroze
   Czas publikacji:
   sobota, 25 sierpnia 2012 14:41